ef0ff2ca-fcc3-4630-a208-ae91d65f7768884002078
4.8333516

Termy Krakowskie Bronowice

Walerego Eliasza Radzikowskiego 109, Kraków

4,8
6 opinii
Dzisiaj Zamknięte Multisport Strefa beztekstylna
Strona internetowa 35,00 zł / 1hSeanse saunowe
Strefasaun.pl - Termy Krakowskie Bronowice - KrakówStrefasaun.pl - Termy Krakowskie Bronowice - KrakówStrefasaun.pl - Termy Krakowskie Bronowice - KrakówStrefasaun.pl - Termy Krakowskie Bronowice - Kraków
Strefasaun.pl - Termy Krakowskie Bronowice - KrakówStrefasaun.pl - Termy Krakowskie Bronowice - KrakówStrefasaun.pl - Termy Krakowskie Bronowice - KrakówStrefasaun.pl - Termy Krakowskie Bronowice - Kraków
Udostępnij
Ważne informacje
 • Termy Bronowice zamknięte na stałe
 • Dziecko do 12 lat pod opieką rodzica - GRATIS do biletu rodzica
 • Dziecko powyżej 12 lat do 18 roku życia pod opieką rodzica - 10 % zniżki
 • SŁONECZNE WEEKENDY: Otwarte w godzinach: 12:00 - 23:00
Dodatkowe informacje
Jacuzzi
Basen
Zabiegi SPA
Wiadro bosmana
Balia
Restauracja
Wstęp tylko dla kobiet
Dozwolony wstęp dla dzieci
Nocleg
Rezerwacje
Wypożyczanie ręczników / pareo
Studnia z zimną wodą
Grota solna
Godziny otwarcia
 • Poniedziałek
  Zamknięte
 • Wtorek
  Zamknięte
 • Środa
  Zamknięte
 • Czwartek
  Zamknięte
 • Piątek
  Zamknięte
 • Sobota
  Zamknięte
 • Niedziela
  Zamknięte
Opis

Najlepsze Saunarium i SPA z basenem i ogrodem w Krakowie. Znajdziecie u Nas masaże, zabiegi, seanse saunowe, królewski hammam, saunę widowiskową, saunę japońską z gorącymi kamieniami, saunę ognistą, grotę solną z infrared, doskonałe naturalne olejki LOYLY MASTERS, seanse tematyczne, filmowe, rockowe, aromaterapeutyczne, relaksacyjne, masaże i zabiegi na ciało, wieczory panieńskie, wieczory z przyjaciółmi - przyjdź i poczuj klimat TK Bronowice. Posiadamy strefę wypoczynku oraz gabinet fizjoterapii ruchowej i manualnej.

Cennik
 • 1h
  35,00 zł
 • 2h
  60,00 zł
 • Wstęp no limit
  75,00 zł
 • Każde rozpoczęte 15 min po opłaconym czasie
  5,00 zł
 • Wstęp na BASEN NO LIMIT pon.-pt. 16:00-18:00 sb.-nd. 12:00-18:00
  35,00 zł
 • FIZJOTERAPIA Wizyta w gabinecie - rehabilitacja 60 min. - terapia indywidualna lub manualna oraz ustalenie ewentualnego dalszego planu rehabilitacji
  150,00 zł
 • FIZJOTERAPIA Wizyta w gabinecie - rehabilitacja 30 min. - terapia indywidualna lub manualna oraz ustalenie ewentualnego dalszego planu rehabilitacji
  70,00 zł
Sauny
 • Sauna Widowiskowa
  Temperatura : 85 - 90°CWilgotność: 5 - 10%

  Charakteryzuję się niską wilgotnością i wysoką temperaturą (90 st. C). W niej odbywają się cogodzinne rytuały saunowe prowadzone przez saunamistrzów. Polecane jest korzystanie z niej osobom z problemami: – narządu ruchu ( ZSSK, zmiany zwyrodnieniowe, RZS, stany pourazowe kości i stawów, stany po zapaleniu stawów, mięśni, wiązadeł torebek stawowych), – układu oddechowego ( przewlekłe zapalenie zatok, problemy górnego układu oddechowego) – układu immunologicznego ( sauna sucha zwiększa odporność organizmu), – układu nerwowego (dyskopatie, nerwice, zaburzenia snu, depresja) – osobom posiadającym schorzenia skórne i reumatyczne.

 • Biosauna
  Temperatura : 60 - 70°CWilgotność: 30 - 40%

  Zalecana jest osobom źle tolerującym wysokie temperatury. Pobudza zmysły dzięki zawartej w powietrzu wonności olejków eterycznych. Biosauna ma dobroczynny wpływ na układ nerwowy i doskonale udrażnia drogi oddechowe. Jest to sauna doskonała dla osób z nadciśnieniem oraz nadwrażliwością naczynek krwionośnych. Wskazania i przeciwskazania do tej sauny są identyczne jak w przypadku sauny widowiskowej.

 • Hammam Królewski
  Temperatura : 42 - 50°CWilgotność: 40 - 90%

  Inaczej łaźnia parowa, to miejsce, w którym temperatura wynosi około 50 stopni. Wilgotność powietrza dochodzi do 100 %. Kłęby pary dokładnie oczyszczają skórę regenerując i nawilżając ją przy tym. Gorąca para szczególnie dobrze łagodzi dolegliwości reumatyczne, rozluźnia mięśnie, poprawia krążenie oraz dotlenia organizm przez co czujemy się w pełni zrelaksowani. W tej saunie rozdawany jest peeling dla klientów 2 razy dziennie (18:45 oraz 20:45).

 • Sauna ognista
  Temperatura : 95 - 115°CWilgotność: 5 - 10%

  To również sauna sucha. Różni się ona jednak od sauny widowiskowej temperaturą, która sięga nawet do 120 stopni C. Zdecydowanie opcja dla osób uwielbiających ekstramalne warunki.Wskazania i przeciwskazania do tej sauny są identyczne jak w przypadku sauny widowiskowej. Od piątku do niedzieli, raz dziennie, o godzinie 21:45 przeprowadzana jest w tej saunie ceremonia saunowa. Seans taki jest dużym wyzwaniem dla organizmu stąd zalecane jest zaopatrzenie się w specjalną czapkę (np. z filcu) do saunowania. Trwa on do kilku minut.

 • Grota solna i sauna IR
  Temperatura : 21 - 45°CWilgotność: 20 - 30%

  Grota solna z sauną infrared w środku – pomieszczenie, w którym można inhalować się w otoczeniu aerozolu solnego. Panuję w niej temperatura pokojowa jest, więc alternatywą dla osób, które nie chcą, bądź nie mogą korzystać z sauny. W ściankach sauny wbudowane są jednak emitery promieniowania podczerwonego, których włączniki znajdują się po dwóch stronach pomieszczenia. To one uruchamiają saunę na podczerwień.

 • Sauna Japońska Ganbanyoku
  Temperatura : 36 - 42°C

  Ganbanyoku (jap.), czyli „skalna kąpiel” mająca działanie uspokajające i poprawiające samopoczucie. Rozgrzane płyty wulkaniczne (36-42 st.C.) emitują ciepło wnikając głęboko w tkanki powodując rozluźnienie ciała i umysłu. Podczas sesji w saunie japońskiej dochodzi do przyspieszenia metabolizmu oraz detoksykacji organizmu na wielu poziomach bez przyspieszenie rytmu serca. Ponad to seans Ganbanyoku ma działanie antydepresyjne, redukuje negatywne emocję i niweluje skutki stresu. Pobyt w tej saunie powinien zawierać się w przedziale od 15 do 30 minut. Sauna skalna jest bezpieczniejszą odmianą sauny zarówno dla dzieci, jak i osób starszych.

 • Basen zewnętrzny
  Temperatura : 28 - 31°C

  Na terenie obiektu znajduję się jaccuzzi oraz basen zewnętrzny. Basen jest zdecydowanie nową częścią naszego obiektu. Wymiary jego to 5 na 10 m. Woda w nim jest podgrzewana i zawiera się między 28, a 31 st.C. W basenie jest opcja włączenia hydromasażu oraz podwodnych biczy wodnych.

Seanse saunowe
 • Dotyk ciepła
  18:15

  Ten seans nie ma jeszcze opisu

 • Peeling w saunie hammam
  18:45

  Ten seans nie ma jeszcze opisu

 • Relaks w Edenie
  19:15

  Ten seans nie ma jeszcze opisu

 • Rajski Ogród
  20:15

  Ten seans nie ma jeszcze opisu

 • Peeling w łaźni hammam
  20:45

  Ten seans nie ma jeszcze opisu

 • Ognisty podmuch
  21:15

  Ten seans nie ma jeszcze opisu

 • Ekstremalnie gorący seans w Saunie Ognistej
  21:45

  Tylko w piątki, soboty i niedziele

 • Mentolowe ukojenie
  22:15

  Ten seans nie ma jeszcze opisu

 • WIECZÓR KOBIET

  Cykliczny event, odbywający się raz w miesiącu w pierwszy lub drugi poniedziałek miesiąca. Tego wieczoru wstęp na wybrane seanse oraz ceremonie mają tylko Panie. Dodatkowe atrakcje przygotowywane są z myślą o płci pięknej, o jej relaksie i odprężeniu. Podczas Wieczoru kobiet przygotowywany jest również poczęstunek w postaci mrożonych owoców oraz wody. Szczegółowe informację zawsze umieszczane są na naszym fanpag-u – termykrakowskieBronowice.

 • CHILLOUTOWE PONIEDZIAŁKI

  Po energetycznym weekendzie zapraszamy na chilloutowe poniedziałki. Seanse prowadzone są do rytmu muzyki spokojnej, relaksacyjnej. Po seansie o 20:15 zawsze zapraszamy na drobny poczęstunek.

 • HOT&FUN

  Co czwartek pragniemy przybliżyć konkretnego wokalistę lub tematycznie rodzaj muzyki. W saunie wyświetlane są filmiki o danym artyście lub teledyski, a sam seans saunowy prowadzony jest przez saunamistrza do rytmu tej właśnie muzyki.

 • SOBOTNIE DISCOVER

  Podczas ceremoni w saunie o godzinie 20:15 i 21:15 prezentowane są na rzutniku ciekawostki ze świata natury, nauki lub sportu.

Saunamajstrzy

Nie znaleziono saunamajstrów

Aktualności

Termy Krakowskie Bronowice kończą działalność w Hotelu, ale być może otworzą się gdzieś indziej.

Opinie

Byłeś/aś w tym saunarium? Podziel się z innymi swoją opinią.

OceńOceń
Dariusz Rymar
5,0
25.08.2020
Bardzo dobry

Nie pozostawiono żadnego komentarza

CzystośćObsługaCisza
(*)(*)(*)(*)(*)(*)(*)(*)(*)(*)(*)(*)(*)(*)(*)

Poprawne saunowanie jest zawsze wymagane

Asia
4,0
30.10.2019
Dobry

Jestem bardzo zadowolona! Biosauna ma super klimat, a łaźnia solna też świetna na relaksacje. Przyjdę jeszcze, zobaczyć jak seanse saunowe, bo słyszałam pozytywne opinie.

CzystośćObsługaCisza
(*)(*)(*)(*)( )(*)(*)(*)(*)(*)(*)(*)(*)( )( )

Poprawne saunowanie jest zawsze wymagane

Ewelina
5,0
19.11.2019
Bardzo dobry

Miejsce jest genialne. Wspaniała atmosfera, cisza, bardzo przyjemne miejsca do relaksu (gorące leżanki w saunie japonskiej, wypoczywalnia ze ścianą zieleni i bujanymi fotelami). Co godzinę w saunie widowiskowej profesjonalnie przeprowadzane są seanse saunowe, dwa razy na dzień w hammamie rozdawany jest peeling, mamy też saunę ognista i biosaune. Polecam. Świetne miejsce.

CzystośćObsługaCisza
(*)(*)(*)(*)( )(*)(*)(*)(*)(*)(*)(*)(*)(*)(*)

Poprawne saunowanie jest zawsze wymagane

Tomek Porzycki
5,0
11.07.2019
Bardzo dobry

Nie pozostawiono żadnego komentarza

CzystośćObsługaCisza
(*)(*)(*)(*)(*)(*)(*)(*)(*)(*)(*)(*)(*)(*)( )

Poprawne saunowanie jest zawsze wymagane

Propozycje zmian

Chcesz coś zmienić w tym saunarium? Podziel się swoją sugestią z właścicielem.

Asia
20.11.2019

Dziwi mnie to, ze w szatni damskiej nie ma suszarek, a w szatni męskiej są. Nie kazda kobieta wie, ze mozna o nia poprosic u obsługi. Zdecydowanie powinny byc w szatni damskiej suszarki.

Tomek
15.07.2019

Brakuje wieszaków na ręczniki przy basenie oraz oświetlenia schodów.

Zobacz również

Strefasaun.pl - Chochołowskie termy - Chochołów

Chochołowskie termy

Chochołów 400, Chochołów

4,9
14 opinii
09:00 - 22:00 Otwarte Multisport Strefa beztekstylna
Strona internetowa 59,00 zł / 3hSeanse saunowe
Strefasaun.pl - Nemo - Świat Rozrywki - Dąbrowa Górnicza

Nemo - Świat Rozrywki

Aleja Róż 1, Dąbrowa Górnicza

5,0
4 opinie
15:00 - 21:45 Zamknięte Multisport Strefa beztekstylna
Strona internetowa 24,00 zł / 1hSeanse saunowe

Strefa wiedzy

seo.articleImageAlt

Rodzaje saun

Istnieje kilka rodzajów saun, które różnią się przede wszystkich temperaturą, wilgotnością powietrza oraz sposobem wytwarzania ciepła i wilgotności.  Podstawowe rodzaje saun to: sauna sucha, sauna parowa, sauna mokra oraz sauna infrared. W niektórych saunariach możemy również spotkać się z wariantami saun podstawowych np. biosauną, ruska banią lub caldarium.

Sauna sucha

Zwana również sauną fińską, jest to najpopularniejszy rodzaj sauny. Charakteryzuje się najwyższą temperaturą od 80°C do nawet 120°C oraz minimalną wilgotnością powietrza od 5% - 15%. Przeważnie zbudowana jest z drewna oraz ogrzewana jest piecem wypełnionym kamieniami. 

Sauna mokra

Ten typ sauny jest podobny do sauny suchej. Różni się osiąganą temperaturą 50°C - 90°C oraz wilgotnością powietrza 20% - 40%. Zwiększona wilgotność powietrza uzyskiwana jest poprzez dodatkowy generator pary wodnej lub polewanie rozgrzanych kamieni wodą. 

Sauna parowa

Zwana również łaźnią parową. Zbudowana jest z płyt ceramicznych lub tworzywa sztucznego. Piec utrzymuje stałą temperaturę na poziomie 45°C  - 60°C, a wilgotność powietrza regulowana jest poprzez generator pary wodnej. Wilgotność względna dochodzi nawet do 100%. 

Sauna infrared

Kąpiel w saunie infrared podobna jest do wygrzewania się w promieniach słońca. Ciało nagrzewane jest poprzez promienniki podczerwone zamiast gorącego powietrza. W tym typie saun panuje umiarkowana temperatura od 30°C do 50°C oraz wilgotność powietrza porównywalna do otoczenia.


Pozostałe rodzaje saun:

Sauna solna

Sauna sucha z blokami soli na ścianie lub granulkami soli rozsypanymi na podłodze. Temperatura wynosi od 60°C - 100 °C, a wilgotność 10% - 15%.

Ruska bania

Sauna mokra ogrzewana piecem na drewno. Zwiększoną wilgotność powietrza, nawet do 60%, uzyskuje się poprzez polewanie rozgrzanych kamieni wodą. Występuje przeważnie jako zewnętrzny domek saunowy.

Biosauna

Sauna mokra, w której wykorzystuje się olejki eteryczne oraz kolorowe oświetlenie działające na nastrój saunowiczów.

Sauna ziołowa

Inaczej aromabath, to łaźnia parowa, w której generator rozpyla parę wodną wraz z olejkami eterycznymi lub wywarem z ziół. 

Caldarium

Jest to łagodniejsza łaźnia parowa, w której temperatura wynosi około 45°C, a wilgotność powietrza oscyluje między 20% - 40%.

seo.articleImageAlt

Zasady poprawnego saunowania

Poprawne saunowanie to kilka prostych zasad, o których powinniśmy pamiętać wybierając się do sauny. Stosując się do nich, pobyt w saunie będzie przyjemniejszy oraz zdrowszy.

 1. Przed kąpielą w saunie należy upewnić się, iż nie mamy do niej przeciwwskazań  zdrowotnych.
 2. Każde saunarium posiada regulamin korzystania z saun, z którym należy się zapoznać.
 3. Do saunarium najlepiej zabrać:
  • dwa ręczniki, jeden wystarczająco duży aby wygodnie się na nim położyć, oraz drugi mniejszy do wysuszenia ciała
  • klapki
  • specjalną czapkę do sauny
  • butelkę wody
 4. Przed kąpielą w saunie należy rozebrać się do naga oraz dokładnie umyć całe ciało pod prysznicem używając mydła. Następnie wytrzeć  całe ciało do sucha.
 5.  Do sauny suchej wchodzimy owinięci w ręcznik oraz z czapką na głowie. Klapki, butelkę wody oraz wszelkie inne gadżety zostawiamy na zewnątrz. Następnie należy:
  • dobrać ławkę do swoich możliwości, najlepiej zaczynając od najniższego poziomu
  • odwinąć z siebie ręcznik, dzięki temu nasze ciało równomiernie się nagrzeje
  • rozłożyć ręcznik na ławce możliwie jak najszerzej
  • położyć się na ręczniku lub usiąść wygodnie, pamiętając żeby żadna część ciała nie dotykała bezpośrednio drewna
 6. Do łaźni parowej wchodzimy całkowicie nago, a następnie:
  • spłukujemy miejsce do siedzenia wodą, uważając aby nie ochlapać osób korzystających z łaźni
  • kładziemy się lub siadamy na kafelkach
  • po skorzystaniu z łaźni spłukujemy ponownie miejsce, na którym siedzieliśmy
 7.  Czas jednorazowego pobytu w saunie powinniśmy dostosować do swoich możliwości. Pamiętając, iż nie powinien on przekraczać 15 min.
 8. Po wyjściu z sauny należy dokładnie spłukać całe ciało pod ciepłą wodą. Następnie należy się schłodzić biorąc zimny prysznic lub skorzystać z basenu, studni lodowej, groty lodowej itp. Pamiętając, że schładzanie ciała zaczynamy od stóp.
 9. Po schłodzeniu ciała powinniśmy odpocząć co najmniej tyle samo czasu ile przebywaliśmy w saunie. Podczas odpoczynku należy uzupełnić płyny.
 10. Opisany powyżej cykl: nagrzewanie ciała, schładzanie oraz odpoczynek najlepiej wykonać 3 razy.
 11. Przed opuszczeniem saunarium należy dokładnie umyć całe ciało.

Nie bójmy się przypominać o powyższych zasadach innym saunowiczom, jeśli widzimy, że się do nich nie stosują. Dzięki temu świadomość zasad poprawnego saunowania wzrośnie. 


Coś się nie zgadza?

Widzisz niepoprawne dane? Daj nam znać. Wyślij zgłoszenie.