0e0d60c1-0e56-422a-98b7-52048fad3cc5426400800
4.6667513

Aquapark FALA

aleja Unii Lubelskiej 4, Łódź

4,7
3 opinie
11:00 - 22:00 Zamknięte Multisport Strefa beztekstylna
Strona internetowa 28,00 zł / 1hSeanse saunowe
Strefasaun.pl - Aquapark FALA - ŁódźStrefasaun.pl - Aquapark FALA - ŁódźStrefasaun.pl - Aquapark FALA - Łódź
Strefasaun.pl - Aquapark FALA - ŁódźStrefasaun.pl - Aquapark FALA - Łódź
Udostępnij
Ważne informacje
 • W każdą nieparzystą środę miesiąca (tj. 1, 3, 5) od godziny 16 zapraszamy wstęp tylko dla pań.
Dodatkowe informacje
Jacuzzi
Basen
Zabiegi SPA
Wiadro bosmana
Balia
Restauracja
Wstęp tylko dla kobiet
Dozwolony wstęp dla dzieci
Nocleg
Rezerwacje
Wypożyczanie ręczników / pareo
Studnia z zimną wodą
Grota solna
Godziny otwarcia
 • Poniedziałek
  11:00 - 22:00
 • Wtorek
  11:00 - 22:00
 • Środa
  11:00 - 22:00
 • Czwartek
  11:00 - 22:00
 • Piątek
  11:00 - 23:30
 • Sobota
  09:00 - 22:00
 • Niedziela
  09:00 - 22:00
Opis

Nowoczesna Strefa Saun z 8 saunami: 5 sauny fińskie, w tym mała sauna fińska wewnętrzna, fińska sauna solna i fińska sauna z muzykoterapią oraz średniej wielkości sauna fińska zewnętrzna oraz specjalna, duża sauna fińska zewnętrzna przeznaczona do prowadzenia ceremonii zapachowych. Naparzania prowadzone przez certyfikowanych saunamistrzów odbywają się codziennie, co godzinę, od 16:00 do 21:00. Na terenie zewnętrznym znajduje się duży basen wody zimnej, dwa jacuzzi i prysznice oraz taras zewnętrzny z leżakami. Oferujemy także 2 sauny parowe: krystaliczną i z chromoterapią. Posiadamy obszerną saunę na podczerwień. Wewnątrz saunarium znajduje się duża strefa odpoczynku z podgrzewanymi, ceramicznymi łóżkami, której ściany mają podświetlane panele z półszlachetnego kamienia – miodowego onyksu. Pośrodku saunarium duże, o średnicy 8 m, jacuzzi, otoczone lekkimi leżakami.

Cennik
 • 1h, bilet normalny do strefy saun, PN-PT
  28,00 zł
 • 2h, bilet normalny do strefy saun, PN-PT
  46,00 zł
 • 3h, bilet normalny do strefy saun, PN-PT
  61,00 zł
 • Cały dzień, bilet normalny do strefy saun, PN-PT
  69,00 zł
 • 1h, bilet normalny do strefy saun, weekendy i święta
  32,00 zł
 • 2h, bilet normalny do strefy saun, weekendy i święta
  48,00 zł
 • 3h, bilet normalny do strefy saun, weekendy i święta
  64,00 zł
 • Cały dzień, bilet normalny do strefy saun, weekendy i święta
  73,00 zł
 • W ofercie Aquaparku dostępne są bilety łączone na basen i saunę, bilety rodzinne i bilety grupowe, karty abonamentowe, karty saunowicza. Sezonowe eventy i promocje prosimy śledzić na naszym profilu na Facebooku i stronie internetowej.
 • Karta Multisport upoważnia do korzystania przez 2 h ze strefy basenowej lub 1,5 h ze strefy saun
Sauny
 • Sauna parowa krystaliczna
  Temperatura : 44 - 47°CWilgotność: 100%

  Pobyt w krystalicznej saunie parowej koi duszę oraz wyzwala pozytywną energię. Wypoczynkowi sprzyja niezbyt wysoka temperatura (44 – 47 °C) i wilgotność do 100%. Kryształy posiadają wiele właściwości zdrowotnych. Pomagają oczyścić organizm poprzez pobudzenie krążenia krwi, a także chronią przed negatywnym wpływem zanieczyszczeń środowiska i promieniowania UV.

 • Sauna parowa z chromoterapią
  Temperatura : 44 - 47°CWilgotność: 100%

  Piękna, przestronna sauna w której zmieniające się kolory mają dobroczynne działanie na nasze zdrowie W zależności od barwy, światło wywołuje różne reakcje: może pobudzać lub uspokajać. Oddziałuje na psychikę, pobudza metabolizm komórek oraz stymuluje organy wewnętrzne. Temperatura (44 – 47 °C) i wilgotność do 100%

 • Sauna na podczerwień
  Temperatura : 45 - 47°CWilgotność: 15%

  Sauna na podczerwień (sauna infrared) należy do najłagodniejszych saun. Działa w oparciu o promieniowanie podczerwone, będące niewidzialnym promieniowaniem elektromagnetycznym. Temperatura oscyluje tu w okolicach 45°C, a wilgotność wynosi 15%. Seans w saunie na podczerwień to swoisty trening, który bez konieczności intensywnych ćwiczeń przyspiesza przemianę materii o około 40% .

 • Sauna fińska mała
  Temperatura : 75 - 95°CWilgotność: 5%

  Regularne korzystanie z sauny wzmacnia system odpornościowy organizmu, zapobiega chorobom wirusowym i bakteryjnym, łagodzi stres, znakomicie relaksuje, usuwa zmęczenie, przeciwdziała nerwowości, łagodzi bóle stawowo- mięśniowe, pobudza przemianę materii i pracę serca, leczy schorzenia reumatyczne i oczyszcza skórę. Temperatura 75-95°C, wilgotność 5%.

 • Sauna fińska solna
  Temperatura : 80 - 85°CWilgotność: 20%

  Sauna z płytami solnymi, które pod wpływem wysokiej temperatury zaczynają parować, uwalniając mikroelementy ukryte w soli, w tym jod, brom, wapń i magnez. Jod powoduje rozrzedzenie śluzu zalegającego w gardle, krtani, tchawicy, oskrzelach i płucach, brom łagodzi podrażnienia i powoduje rozszerzanie oskrzeli, co ułatwia oddychanie, zaś wapń i magnez ułatwiają wchłanianie minerałów, działając przy tym przeciwalergicznie i przeciwzapalnie. Temperatura w saunie solnej osiąga do 80-85°C.

 • Sauna fińska z muzykoterapią
  Temperatura : 75 - 85°CWilgotność: 5%

  Muzykoterapia w saunie fińskiej ma dodatkowo wpływ na aktywność układu krążenia, polepsza procesy przemiany materii, pobudza pracę serca, uodparnia organizm. Relaks w saunie fińskiej „wypełnionej” dźwiękiem pozwala oderwać się od trudów codzienności i zbawiennie oddziałuje na organizm uwalniając od napięć i stresu. Temperatura 75-85°C, wilgotność 5%

 • Sauna fińska zewnętrzna
  Temperatura : 95 - 100°CWilgotność: 5 - 15%

  Dwie sauny fińskie zewnętrzne: średnia i duża do ceremonii naparzań i inhalacji. W dwóch saunach fińskich zewnętrznych regularnie odbywają się ceremonie saunowe zwane naparzaniami i inhalacje. Korzystanie z nich jest doskonałą metodą na detoksykację organizmu, przy jednoczesnym odpoczynku psychicznym i fizycznym. Temperatura 95-100°C, wilgotność 5-15%.

Seanse saunowe
 • Seanse saunowe

  Seanse naparzań odbywają się codziennie w saunie fińskiej zewnętrznej od godz. 16:00 do 21:00, o pełnych godzinach, prowadzone przez certyfikowanych saunamistrzów lub zaproszonych gości ze znanych polskich saunariów.

Saunamajstrzy

Nie znaleziono saunamajstrów

Aktualności

Dla tego saunarium nie dodano jeszcze żadnych aktualności

Opinie

Byłeś/aś w tym saunarium? Podziel się z innymi swoją opinią.

OceńOceń
Adam Cliford
5,0
31.07.2019
Bardzo dobry

Wspaniałe miejsce na wypoczynek. Poprawne saunowanie uczestników, dyskrecja, sympatyczna bezstresowa przestrzeń. Sporo osób, ale to nie minus. Wręcz przeciwnie.

CzystośćObsługaCisza
(*)(*)(*)(*)(*)(*)(*)(*)(*)(*)(*)(*)(*)(*)(*)

Poprawne saunowanie jest zawsze wymagane

Mako
4,0
02.07.2019
Dobry

Bardz ciekawe i najwieksze miejsce saunowe w Lodz. Jedna z najlepiej dogrzanych saun suchych w ktorej bylem. Jedynym minusem jest mala szatnia i duza ilosc szafek.

CzystośćObsługaCisza
(*)(*)(*)(*)(*)(*)(*)(*)(*)(*)(*)(*)(*)(*)( )

Poprawne saunowanie jest zawsze wymagane

Katarzyna
5,0
07.07.2019
Bardzo dobry

Nie pozostawiono żadnego komentarza

CzystośćObsługaCisza
(*)(*)(*)(*)(*)(*)(*)(*)(*)(*)(*)(*)(*)(*)( )

Poprawne saunowanie jest zawsze wymagane

Propozycje zmian

Chcesz coś zmienić w tym saunarium? Podziel się swoją sugestią z właścicielem.

Zobacz również

Strefasaun.pl - Chochołowskie termy - Chochołów

Chochołowskie termy

Chochołów 400, Chochołów

4,9
14 opinii
09:00 - 22:00 Zamknięte Multisport Strefa beztekstylna
Strona internetowa 59,00 zł / 3hSeanse saunowe
Strefasaun.pl - Termy Krakowskie Bronowice - Kraków

Termy Krakowskie Bronowice

Walerego Eliasza Radzikowskiego 109, Kraków

4,8
5 opinii
16:00 - 23:00 Zamknięte Multisport Strefa beztekstylna
Strona internetowa 35,00 zł / 1hSeanse saunowe

Strefa wiedzy

seo.articleImageAlt

Rodzaje saun

Istnieje kilka rodzajów saun, które różnią się przede wszystkich temperaturą, wilgotnością powietrza oraz sposobem wytwarzania ciepła i wilgotności.  Podstawowe rodzaje saun to: sauna sucha, sauna parowa, sauna mokra oraz sauna infrared. W niektórych saunariach możemy również spotkać się z wariantami saun podstawowych np. biosauną, ruska banią lub caldarium.

Sauna sucha

Zwana również sauną fińską, jest to najpopularniejszy rodzaj sauny. Charakteryzuje się najwyższą temperaturą od 80°C do nawet 120°C oraz minimalną wilgotnością powietrza od 5% - 15%. Przeważnie zbudowana jest z drewna oraz ogrzewana jest piecem wypełnionym kamieniami. 

Sauna mokra

Ten typ sauny jest podobny do sauny suchej. Różni się osiąganą temperaturą 50°C - 90°C oraz wilgotnością powietrza 20% - 40%. Zwiększona wilgotność powietrza uzyskiwana jest poprzez dodatkowy generator pary wodnej lub polewanie rozgrzanych kamieni wodą. 

Sauna parowa

Zwana również łaźnią parową. Zbudowana jest z płyt ceramicznych lub tworzywa sztucznego. Piec utrzymuje stałą temperaturę na poziomie 45°C  - 60°C, a wilgotność powietrza regulowana jest poprzez generator pary wodnej. Wilgotność względna dochodzi nawet do 100%. 

Sauna infrared

Kąpiel w saunie infrared podobna jest do wygrzewania się w promieniach słońca. Ciało nagrzewane jest poprzez promienniki podczerwone zamiast gorącego powietrza. W tym typie saun panuje umiarkowana temperatura od 30°C do 50°C oraz wilgotność powietrza porównywalna do otoczenia.


Pozostałe rodzaje saun:

Sauna solna

Sauna sucha z blokami soli na ścianie lub granulkami soli rozsypanymi na podłodze. Temperatura wynosi od 60°C - 100 °C, a wilgotność 10% - 15%.

Ruska bania

Sauna mokra ogrzewana piecem na drewno. Zwiększoną wilgotność powietrza, nawet do 60%, uzyskuje się poprzez polewanie rozgrzanych kamieni wodą. Występuje przeważnie jako zewnętrzny domek saunowy.

Biosauna

Sauna mokra, w której wykorzystuje się olejki eteryczne oraz kolorowe oświetlenie działające na nastrój saunowiczów.

Sauna ziołowa

Inaczej aromabath, to łaźnia parowa, w której generator rozpyla parę wodną wraz z olejkami eterycznymi lub wywarem z ziół. 

Caldarium

Jest to łagodniejsza łaźnia parowa, w której temperatura wynosi około 45°C, a wilgotność powietrza oscyluje między 20% - 40%.

seo.articleImageAlt

Zasady poprawnego saunowania

Poprawne saunowanie to kilka prostych zasad, o których powinniśmy pamiętać wybierając się do sauny. Stosując się do nich, pobyt w saunie będzie przyjemniejszy oraz zdrowszy.

 1. Przed kąpielą w saunie należy upewnić się, iż nie mamy do niej przeciwwskazań  zdrowotnych.
 2. Każde saunarium posiada regulamin korzystania z saun, z którym należy się zapoznać.
 3. Do saunarium najlepiej zabrać:
  • dwa ręczniki, jeden wystarczająco duży aby wygodnie się na nim położyć, oraz drugi mniejszy do wysuszenia ciała
  • klapki
  • specjalną czapkę do sauny
  • butelkę wody
 4. Przed kąpielą w saunie należy rozebrać się do naga oraz dokładnie umyć całe ciało pod prysznicem używając mydła. Następnie wytrzeć  całe ciało do sucha.
 5.  Do sauny suchej wchodzimy owinięci w ręcznik oraz z czapką na głowie. Klapki, butelkę wody oraz wszelkie inne gadżety zostawiamy na zewnątrz. Następnie należy:
  • dobrać ławkę do swoich możliwości, najlepiej zaczynając od najniższego poziomu
  • odwinąć z siebie ręcznik, dzięki temu nasze ciało równomiernie się nagrzeje
  • rozłożyć ręcznik na ławce możliwie jak najszerzej
  • położyć się na ręczniku lub usiąść wygodnie, pamiętając żeby żadna część ciała nie dotykała bezpośrednio drewna
 6. Do łaźni parowej wchodzimy całkowicie nago, a następnie:
  • spłukujemy miejsce do siedzenia wodą, uważając aby nie ochlapać osób korzystających z łaźni
  • kładziemy się lub siadamy na kafelkach
  • po skorzystaniu z łaźni spłukujemy ponownie miejsce, na którym siedzieliśmy
 7.  Czas jednorazowego pobytu w saunie powinniśmy dostosować do swoich możliwości. Pamiętając, iż nie powinien on przekraczać 15 min.
 8. Po wyjściu z sauny należy dokładnie spłukać całe ciało pod ciepłą wodą. Następnie należy się schłodzić biorąc zimny prysznic lub skorzystać z basenu, studni lodowej, groty lodowej itp. Pamiętając, że schładzanie ciała zaczynamy od stóp.
 9. Po schłodzeniu ciała powinniśmy odpocząć co najmniej tyle samo czasu ile przebywaliśmy w saunie. Podczas odpoczynku należy uzupełnić płyny.
 10. Opisany powyżej cykl: nagrzewanie ciała, schładzanie oraz odpoczynek najlepiej wykonać 3 razy.
 11. Przed opuszczeniem saunarium należy dokładnie umyć całe ciało.

Nie bójmy się przypominać o powyższych zasadach innym saunowiczom, jeśli widzimy, że się do nich nie stosują. Dzięki temu świadomość zasad poprawnego saunowania wzrośnie. 


Coś się nie zgadza?

Widzisz niepoprawne dane? Daj nam znać. Wyślij zgłoszenie.