2fb5e623-906f-4a50-8b0a-e74fc42cef31534534100
4.3333513

destresso

ul. Pabianicka 3, Łódź

4,3
3 opinie
13:00 - 23:00 Zamknięte Multisport Strefa beztekstylna
Strona internetowa 25,00 zł / 1hSeanse saunowe
Strefasaun.pl - destresso - ŁódźStrefasaun.pl - destresso - ŁódźStrefasaun.pl - destresso - Łódź
Strefasaun.pl - destresso - ŁódźStrefasaun.pl - destresso - Łódź
Udostępnij
Dodatkowe informacje
Jacuzzi
Basen
Zabiegi SPA
Wiadro bosmana
Balia
Restauracja
Wstęp tylko dla kobiet
Dozwolony wstęp dla dzieci
Nocleg
Rezerwacje
Wypożyczanie ręczników / pareo
Studnia z zimną wodą
Grota solna
Godziny otwarcia
 • Poniedziałek
  13:00 - 23:00
 • Wtorek
  13:00 - 23:00
 • Środa
  13:00 - 23:00
 • Czwartek
  13:00 - 23:00
 • Piątek
  13:00 - 23:00
 • Sobota
  13:00 - 01:00
 • Niedziela
  13:00 - 23:00
Cennik
 • 1h, bilet normalny
  25,00 zł
 • 2h, bilet normalny
  40,00 zł
 • 3h, bilet normalny
  50,00 zł
 • 5h, bilet normalny
  60,00 zł
 • Cały dzień, bilet normalny
  65,00 zł
 • 1h, bilet ulgowy
  20,00 zł
 • 2h, bilet ulgowy
  30,00 zł
 • 3h, bilet ulgowy
  40,00 zł
 • 5h, bilet ulgowy
  45,00 zł
 • Cały dzień, bilet ulgowy
  50,00 zł
Sauny
 • Nordycka Event Sauna
  Temperatura : 80 - 90°C

  To najgorętsza sauna drewniana w DESTRESSO i prawdopodobnie największa (pomieści więcej niż 50 osób) sauna fińska w Łodzi.Wnętrze sauny zostało wykonane z afrykańskiego drewna abachi, którego niezwykłe właściwości zapewniają pełną izolację termiczną. Wyjątkowy łupek na piecu to element ziemi w tej saunie ale także symbol energii, którą z pewnością otrzymasz po wizycie w tym miejscu. Nordycka Event Sauna w destresso to wulkan witalności i źródło energii dla lepszego samopoczucia!

 • Pomarańczowa Łaźnia Parowa
  Temperatura : 45°CWilgotność: 100%

  To inspirowana kulturą Basenu Morza Śródziemnego klasyczna rzymska łaźnia parowa. Niepowtarzalnego charakteru nadają jej ergonomiczne kamienne ławki w kolorze pomarańczy, który w koloroterapii dodaje nam energii i pobudza działanie układu trawiennego, potęgując jednocześnie podstawowe działanie łaźni parowej. Z łaźni parowej jeśli nie masz przeciwskazań możesz korzystać na co dzień. Łagodna temperatura oraz wysoka wilgotność panujące w łaźni to doskonałe warunki do odprężenia i wyciszenia a także pielęgnacji ciała; przyjemnie ciepłe, wilgotne powietrze obniża napięcie mięśni oraz koi nerwy. Kąpiel parowa poprawia wygląd skóry, oczyszcza ją i nawilża. Skóra po kąpieli jest gładka i miękka. Kąpiel w pomarańczowej łaźni parowej przyspiesza trawienie dlatego nie powinniśmy o niej zapomnieć podczas kuracji odchudzającej. Wizyta w łaźni parowej poprawia odporność To wspaniały wstęp do masażu i rewitalizujących zabiegów pielęgnacyjnych.

 • Lazurowa Łaźnia Błotna
  Temperatura : 40 - 50°CWilgotność: 80%

  Ceramiczna łaźnia dla 4 osób inspirowana kulturą dalekiego wschodu to połączenie kąpieli w suchym ciepłym powietrzu i klasycznej łaźni parowej z pielęgnacją ciała, aromaterapią i koloroterapią. To prawdziwa uczta dla zmysłów, relaks dla mięśni, przyjemność dla duszy i regeneracja dla ciała. Kolor indygo przeważający we wnętrzu łaźni działa uspokajająco i harmonizująco na umysł. Laurowa łaźnia pozytywnie wpływa na napięcie mięśni i przemiany materii jak i korzystnie wpływa na sferę psychiczną czyli poprawę samopoczucia. Po zakończonym zabiegu natychmiast odczuwa się rozluźnienie i pozbycie się nagromadzonego napięcia a skóra jest nawilżona i wypielęgnowana. Podstawową funkcją naszej Lazurowej Łaźni są pielęgnacyjne ceremonie, które możesz doświadczyć każdego dnia uczestnicząc w ramach otwartych sesji lub rezerwując łaźnię prywatnie dla siebie, dla dwojga, dla przyjaciół.

 • Podczerwona Sauna Detoks
  Temperatura : 35 - 55°C

  to pachnąca drewnem kameralna sauna dla 4 – 5 osób. Źródłem ciepła są promienie podczerwone, które wnikają w nasze ciało bezpośrednio, a nie jak w przypadku tradycyjnych saun – poprzez warunki utrzymane wewnątrz pomieszczenia.  To idealna propozycja dla osób które nie mogą lub nie chcą korzystać z tradycyjnych saun. Osoby, pragnące zrzucić kilka kilogramów docenią fakt, że podczas seansu 20 minutowego możemy wypocic nawet do 700 kcal. Wizyta w naszej podczerwonej saunie detoks to „must have” w codziennej pielęgnacji skóry oraz dla optymalnego lepszego samopoczucia. W saunie ciało poddawane jest elektromagnetycznemu promieniowaniu podczerwonemu o długości fal od 700 do 15 000 nm, które stanowi 40% promieniowania słonecznego. Można więc powiedzieć, że w saunie typu infrared korzystamy z przyjaznego działania słońca – dającego ciepło i dobre samopoczucie psychofizyczne, bez działania szkodliwych promieni UV.  Nasza podczerwona sauna to prawdziwe antidotum na codzienny stres.

 • Kwiatowa Sauna Bio
  Temperatura : 40 - 70°CWilgotność: 20%

  Ta sauna nie ma jeszcze opisu

 • Ziołowa Chata
  Temperatura : 30 - 40°CWilgotność: 15 - 20%

  To idealny pomysł na odprężenie po zabiegach lub gorących saunach.. Wypoczynkowi towarzyszy aromat ziół i siana unoszący się w powietrzu w formie delikatnej pary. Aromaty te pochodzą ze świeżo zaparzanych ziół w misie na piecu. Raz dziennie o stałej godzinie zgodnie z harmonogramem Asystent destresso wymienia zioła. Jeśli trafisz na ten moment– będziesz miał wpływ na zapach następnego naparu. ZIOŁOWA CHATA wyposażona jest w wygodne siedziska dające poczucie przyjemności i wyjątkowego odprężenia.

Seanse saunowe
 • Rytuały saunowe

  Seanse zapachowe i rytuały saunowe realizowane przez naszych saunamistrzów w nordyckiej event saunie to wyjątkowa codzienność destresso.

 • SZLACHETNE GLINKI

  Ceremonia oczyszczajaca i odtruwająca organizm, przy użyciu glinek z morza martwego. Wspaniale odzywiająca i przygotowująca skórę do następnych zabiegów.

 • PRZYJEMNOŚĆ I DETOX

  Z peelingiem z soli, oleju z pestek winogron i wyjątkowych dodatków tworzących w pełni naturalny, harmonizujący peeling odświeżający skórę.

 • LAZUROWA CEREMONIA DE LUXE

  To każda ceremonia uzupełniona o 25 minutowy masaż na dopasowany do rodzaju ceremonii.

 • SEANS ZAPACHOWY W SAUNIE KWIATOWEJ

  Ten seans nie ma jeszcze opisu

Saunamajstrzy

Nie znaleziono saunamajstrów

Aktualności

Dla tego saunarium nie dodano jeszcze żadnych aktualności

Opinie

Byłeś/aś w tym saunarium? Podziel się z innymi swoją opinią.

OceńOceń
Slawomir Kwasniewski
5,0
13.01.2020
Bardzo dobry

Nie pozostawiono żadnego komentarza

CzystośćObsługaCisza
(*)(*)(*)(*)( )(*)(*)(*)(*)(*)(*)(*)(*)( )( )

Poprawne saunowanie jest zawsze wymagane

Marek Paweł Wielkopolan
3,0
08.07.2019
Średni

Nie pozostawiono żadnego komentarza

CzystośćObsługaCisza
(*)(*)(*)( )( )(*)(*)(*)(*)( )(*)( )( )( )( )

Poprawne saunowanie jest zawsze wymagane

Grzegorz Szymański Sauna
5,0
12.07.2019
Bardzo dobry

SPA o klimatycznym, wręcz klubowym charakterze. Bardzo miła i przyjazna atmosfera. Dobrze zaopatrzony bar i fajna strefa wypoczynku. Klasyczne seanse saunowe co godzinę, pełna kultura saunowania. Strefa beztekstylna, urozmaicone masaże, peelingi, maseczki, duże jacuzzi...

CzystośćObsługaCisza
(*)(*)(*)(*)( )(*)(*)(*)(*)(*)(*)(*)(*)(*)( )

Poprawne saunowanie jest zawsze wymagane

Propozycje zmian

Chcesz coś zmienić w tym saunarium? Podziel się swoją sugestią z właścicielem.

Zobacz również

Strefasaun.pl - Chochołowskie termy - Chochołów

Chochołowskie termy

Chochołów 400, Chochołów

4,9
14 opinii
09:00 - 22:00 Zamknięte Multisport Strefa beztekstylna
Strona internetowa 59,00 zł / 3hSeanse saunowe
Strefasaun.pl - Termy Krakowskie Bronowice - Kraków

Termy Krakowskie Bronowice

Walerego Eliasza Radzikowskiego 109, Kraków

4,8
5 opinii
16:00 - 23:00 Zamknięte Multisport Strefa beztekstylna
Strona internetowa 35,00 zł / 1hSeanse saunowe

Strefa wiedzy

seo.articleImageAlt

Rodzaje saun

Istnieje kilka rodzajów saun, które różnią się przede wszystkich temperaturą, wilgotnością powietrza oraz sposobem wytwarzania ciepła i wilgotności.  Podstawowe rodzaje saun to: sauna sucha, sauna parowa, sauna mokra oraz sauna infrared. W niektórych saunariach możemy również spotkać się z wariantami saun podstawowych np. biosauną, ruska banią lub caldarium.

Sauna sucha

Zwana również sauną fińską, jest to najpopularniejszy rodzaj sauny. Charakteryzuje się najwyższą temperaturą od 80°C do nawet 120°C oraz minimalną wilgotnością powietrza od 5% - 15%. Przeważnie zbudowana jest z drewna oraz ogrzewana jest piecem wypełnionym kamieniami. 

Sauna mokra

Ten typ sauny jest podobny do sauny suchej. Różni się osiąganą temperaturą 50°C - 90°C oraz wilgotnością powietrza 20% - 40%. Zwiększona wilgotność powietrza uzyskiwana jest poprzez dodatkowy generator pary wodnej lub polewanie rozgrzanych kamieni wodą. 

Sauna parowa

Zwana również łaźnią parową. Zbudowana jest z płyt ceramicznych lub tworzywa sztucznego. Piec utrzymuje stałą temperaturę na poziomie 45°C  - 60°C, a wilgotność powietrza regulowana jest poprzez generator pary wodnej. Wilgotność względna dochodzi nawet do 100%. 

Sauna infrared

Kąpiel w saunie infrared podobna jest do wygrzewania się w promieniach słońca. Ciało nagrzewane jest poprzez promienniki podczerwone zamiast gorącego powietrza. W tym typie saun panuje umiarkowana temperatura od 30°C do 50°C oraz wilgotność powietrza porównywalna do otoczenia.


Pozostałe rodzaje saun:

Sauna solna

Sauna sucha z blokami soli na ścianie lub granulkami soli rozsypanymi na podłodze. Temperatura wynosi od 60°C - 100 °C, a wilgotność 10% - 15%.

Ruska bania

Sauna mokra ogrzewana piecem na drewno. Zwiększoną wilgotność powietrza, nawet do 60%, uzyskuje się poprzez polewanie rozgrzanych kamieni wodą. Występuje przeważnie jako zewnętrzny domek saunowy.

Biosauna

Sauna mokra, w której wykorzystuje się olejki eteryczne oraz kolorowe oświetlenie działające na nastrój saunowiczów.

Sauna ziołowa

Inaczej aromabath, to łaźnia parowa, w której generator rozpyla parę wodną wraz z olejkami eterycznymi lub wywarem z ziół. 

Caldarium

Jest to łagodniejsza łaźnia parowa, w której temperatura wynosi około 45°C, a wilgotność powietrza oscyluje między 20% - 40%.

seo.articleImageAlt

Zasady poprawnego saunowania

Poprawne saunowanie to kilka prostych zasad, o których powinniśmy pamiętać wybierając się do sauny. Stosując się do nich, pobyt w saunie będzie przyjemniejszy oraz zdrowszy.

 1. Przed kąpielą w saunie należy upewnić się, iż nie mamy do niej przeciwwskazań  zdrowotnych.
 2. Każde saunarium posiada regulamin korzystania z saun, z którym należy się zapoznać.
 3. Do saunarium najlepiej zabrać:
  • dwa ręczniki, jeden wystarczająco duży aby wygodnie się na nim położyć, oraz drugi mniejszy do wysuszenia ciała
  • klapki
  • specjalną czapkę do sauny
  • butelkę wody
 4. Przed kąpielą w saunie należy rozebrać się do naga oraz dokładnie umyć całe ciało pod prysznicem używając mydła. Następnie wytrzeć  całe ciało do sucha.
 5.  Do sauny suchej wchodzimy owinięci w ręcznik oraz z czapką na głowie. Klapki, butelkę wody oraz wszelkie inne gadżety zostawiamy na zewnątrz. Następnie należy:
  • dobrać ławkę do swoich możliwości, najlepiej zaczynając od najniższego poziomu
  • odwinąć z siebie ręcznik, dzięki temu nasze ciało równomiernie się nagrzeje
  • rozłożyć ręcznik na ławce możliwie jak najszerzej
  • położyć się na ręczniku lub usiąść wygodnie, pamiętając żeby żadna część ciała nie dotykała bezpośrednio drewna
 6. Do łaźni parowej wchodzimy całkowicie nago, a następnie:
  • spłukujemy miejsce do siedzenia wodą, uważając aby nie ochlapać osób korzystających z łaźni
  • kładziemy się lub siadamy na kafelkach
  • po skorzystaniu z łaźni spłukujemy ponownie miejsce, na którym siedzieliśmy
 7.  Czas jednorazowego pobytu w saunie powinniśmy dostosować do swoich możliwości. Pamiętając, iż nie powinien on przekraczać 15 min.
 8. Po wyjściu z sauny należy dokładnie spłukać całe ciało pod ciepłą wodą. Następnie należy się schłodzić biorąc zimny prysznic lub skorzystać z basenu, studni lodowej, groty lodowej itp. Pamiętając, że schładzanie ciała zaczynamy od stóp.
 9. Po schłodzeniu ciała powinniśmy odpocząć co najmniej tyle samo czasu ile przebywaliśmy w saunie. Podczas odpoczynku należy uzupełnić płyny.
 10. Opisany powyżej cykl: nagrzewanie ciała, schładzanie oraz odpoczynek najlepiej wykonać 3 razy.
 11. Przed opuszczeniem saunarium należy dokładnie umyć całe ciało.

Nie bójmy się przypominać o powyższych zasadach innym saunowiczom, jeśli widzimy, że się do nich nie stosują. Dzięki temu świadomość zasad poprawnego saunowania wzrośnie. 


Coś się nie zgadza?

Widzisz niepoprawne dane? Daj nam znać. Wyślij zgłoszenie.