b2befdac-503a-4d58-bc95-d59329d456e0668382400
3.6667513

Termy Krakowskie - Sodowa

ul. Sodowa 7, Kraków

3,7
3 opinie
Dzisiaj Zamknięte Multisport Strefa beztekstylna
Strona internetowa 35,00 zł / 1hSeanse saunowe
Strefasaun.pl - Termy Krakowskie - Sodowa - KrakówStrefasaun.pl - Termy Krakowskie - Sodowa - KrakówStrefasaun.pl - Termy Krakowskie - Sodowa - Kraków
Strefasaun.pl - Termy Krakowskie - Sodowa - KrakówStrefasaun.pl - Termy Krakowskie - Sodowa - Kraków
Udostępnij
Ważne informacje
 • PRACE REMONTOWE DO 01.09.2019
 • - 10 % na wstęp dla studentów, emerytów, PTS, SAUNASTARS
Dodatkowe informacje
Jacuzzi
Basen
Zabiegi SPA
Wiadro bosmana
Balia
Restauracja
Wstęp tylko dla kobiet
Dozwolony wstęp dla dzieci
Nocleg
Rezerwacje
Wypożyczanie ręczników / pareo
Studnia z zimną wodą
Grota solna
Godziny otwarcia
 • Poniedziałek
  Zamknięte
 • Wtorek
  Zamknięte
 • Środa
  Zamknięte
 • Czwartek
  Zamknięte
 • Piątek
  Zamknięte
 • Sobota
  Zamknięte
 • Niedziela
  Zamknięte
Cennik
 • 1h
  35,00 zł
 • 2h
  50,00 zł
 • NO LIMIT
  60,00 zł
 • Karnet 10+2 wejścia 1h
  250,00 zł
 • Za każde rozpoczęte 15 min po opłaconym czasie
  5,00 zł
Sauny
 • Sauna 5-ciu zmysłów
  Temperatura : 85 - 95°CWilgotność: 5 - 10%

  Saunowanie jest nie tylko najlepszym sposobem odpoczynku. To ceremoniał, który angażuje wszystkie nasze zmysły. Kolorystyczna uczta dla oka, przyjemny dźwięk skwierczących kamieni, rozkoszny zapach eterycznych olejków, w końcu – błogie ciepło z wolna obejmujące całe ciało. Podaruj sobie niezapomniane chwile w saunie „5-ciu Zmysłów” – to Twoje saunowe królestwo.

 • Łaźnia turecka Hammam
  Temperatura : 40 - 45°CWilgotność: 60 - 100%

  Pomieszczenie łaźni tureckiej jest wyłożone marmurem, rozgrzane parą wodną. Celem rytuałów w Hammamie jest oczyszczenie ciała i duszy. Profesjonalni masażyści i masażystki, wykonają piling całego naszego ciała za pomocą szorstkiej rękawicy, następny etap to masaż mydlaną pianą. Zabiegi w Hammamie uczynią naszą skórę gładką, miękką i nawilżoną.

 • Sauna parowa
  Temperatura : 43 - 46°CWilgotność: 60 - 90%

  Sauna parowa wytwarza wilgoć powietrza nawet do 90% jednak temperatura powietrza osiąga przedział 43 – 46°C. To idealne warunki do odpoczynku. Oddech jest głęboki, przyspieszony, dzięki czemu tkanki są lepiej ukrwione a mięśnie szybciej się rozluźniają. Ta metoda odpoczynku stosowana jest od starożytności, aż do dziś.

 • Sauna fińska
  Temperatura : 85 - 95°CWilgotność: 5 - 10%

  Regularne zażywanie, niezwykle popularnych kąpieli saunowych w Finlandii to jeden ze sposobów pokonania marazmu i depresyjnych stanów, droga do osiągnięcia pożądanego — stanu sisu, który według Finów jest najwyższym wtajemniczeniem, siłą woli, wiarą w siebie, hart ducha i chęć działania.. Wizyta w saunie pobudza przysadkę mózgową do produkcji endorfin — hormonów szczęścia, działa uspokajająco, łagodzi stany nerwowe, pomaga wyzbyć się negatywnych emocji. Jej efektem jest przypływ optymizmu i woli życia.

 • Biosauna
  Temperatura : 55 - 60°CWilgotność: 30 - 50%

  Biosauna jest również znana jako „sauna niskiej temperatury”. Ten rodzaj sauny dobrze wpływa na krążenie. Wilgotność około 50%, a średnie temperatury 55-60 º C. Biosauna jest „lżejszą” wersją klasycznej sauny fińskiej i ma pozytywny wpływ na skórę, jak również korzystnie wpływa na zdrowie.

 • Sauna Infrared
  Temperatura : 45 - 55°CWilgotność: 10 - 20%

  Szczególny rodzaj sauny oddziałującej na ciało promieniami podczerwonymi, które docierając nawet do 5 cm w głąb tkanek powodując wzmożone pocenie się. Taki głęboki masaż termiczny usuwa z organizmu toksyny, kwasy, metale ciężkie i tłuszcze, zwiększa spalanie kalorii. Promieniowanie podczerwone, zapewniające człowiekowi dobre samopoczucie i przywracające komfort fizyczny, od wielu lat wykorzystywane jest w ortopedii, fizykoterapii, rehabilitacji oraz medycynie sportowej. Zmniejsza również nerwobóle oraz bóle towarzyszące oparzeniom. Niweluje objawy stresu, czy zmęczenia, napięcia nerwowe, złe samopoczucie, apatię oraz działa antydepresyjnie.

Seanse saunowe
 • Chillout
  19:15

  Ten seans nie ma jeszcze opisu

 • Relax
  20:15

  Ten seans nie ma jeszcze opisu

 • Peeling w saunie parowej
  20:45

  Ten seans nie ma jeszcze opisu

 • Latające ręczniki
  21:15

  Ten seans nie ma jeszcze opisu

 • Mentol
  21:45

  Ten seans nie ma jeszcze opisu

 • Ogień smoka
  22:15

  Ten seans nie ma jeszcze opisu

 • Wtorek z Wenus / W każdy wtorek od godziny 19:00

  Rytuały saunowe wyłącznie dla kobiet Czy zastanawiałaś się kiedyś, jak w zamierzchłych czasach kobiety radziły sobie bez kosmetyków i zabiegów upiększających? Sposobem na podkreślenie zimnego piękna Skandynawek oraz gorącej urody kobiet z Południa były właśnie seanse naparzania. Jeśli poszukujesz eliksiru młodości, znajdziesz go w saunie, a nie na najwyższych drogeryjnych półkach. W dedykowanym wszystkim Paniom specjalnym seansie saunowym koncentrujemy się przede wszystkim na regeneracji skóry. Zaczynamy od relaksu i odprężenia, które zwiększą podatność skóry na późniejsze zabiegi. Saunowe powietrze przez cały seans będzie nawilżać Twoją skórę. Panie, które decydują się na wieczór „Wtorek z Wenus”, odczuwają wyraźną różnicę w miękkości i gładkości swojej skóry. Stałe bywalczynie rytuałów saunowych odnotowały długotrwałą poprawę jej kondycji i odżywienia. Dotknij skóry przed i po zabiegu i poczuj różnicę. Podaruj skórze luksus pożytecznego odpoczynku.

 • Czwartkowe Parowanie / W każdy czwartek od godziny 20:00

  Rytuały saunowe wyłącznie dla par Para i sauna to doskonałe połączenie. Podarujcie sobie niezapomniany, gorący wieczór. Niewielkie pomieszczenie sauny stanie się Waszym królestwem. Specjalny seans naparzania dla dwojga jest niezwykle kreatywną i romantyczną propozycją spędzenia wolnego czasu. Przełamcie nudę, która często wkrada się do codziennego wypoczynku. Podczas Waszego wspólnego saunowego wieczoru odkryjecie zupełnie nowy wymiar intymności i zmysłowości. Sauna zarezerwowana będzie wyłącznie dla Was. Na kilkadziesiąt minut oderwiecie się od dystraktorów świata zewnętrznego i codziennych kłopotów. Będziecie mogli ustanowić swój własny rytuał saunowy i podgrzać temperaturę według własnych potrzeb. A może sprawisz swojemu partnerowi prezent-niespodziankę w formie saunowego seansu tylko dla dwojga? Czwartkowe Parowanie to znakomita forma relaksacji po kończącym się tygodniu. Wspólne saunowanie doda Wam energii na nadchodzący weekend. Zregenerujcie się i nabierzcie sił – z pewności

Opinie

Byłeś/aś w tym saunarium? Podziel się z innymi swoją opinią.

OceńOceń
Tomek
3,0
17.06.2019
Średni

Nie pozostawiono żadnego komentarza

CzystośćObsługaCisza
(*)(*)(*)( )( )(*)(*)(*)(*)( )(*)(*)(*)( )( )

Poprawne saunowanie jest zawsze wymagane

Monika161
4,0
17.06.2019
Dobry

Sympatyczna atmosfera, kompetentna obsługa i świetne seanse. Polecam wieczorki dla Pań!

CzystośćObsługaCisza
(*)(*)(*)( )( )(*)(*)(*)(*)(*)(*)(*)(*)(*)(*)

Poprawne saunowanie jest zawsze wymagane

Dora
4,0
17.06.2019
Dobry

Przyjemne miejsce. Plusy: - dużo zróżnicowanych saun - ciekawe seanse saunowe Minusy: - zbyt mała liczba prysznicy - za mało leżaków

CzystośćObsługaCisza
(*)(*)(*)(*)(*)(*)(*)(*)(*)( )(*)(*)(*)( )( )

Poprawne saunowanie jest zawsze wymagane

Propozycje zmian

Chcesz coś zmienić w tym saunarium? Podziel się swoją sugestią z właścicielem.

Zobacz również

Strefasaun.pl - Aquadrom - Ruda Śląska

Aquadrom

ul. Kłodnicka 95A, Ruda Śląska

5,0
5 opinii
14:00 - 22:00 Otwarte Multisport Strefa beztekstylna
Strona internetowa 20,00 zł / 1hSeanse saunowe
Strefasaun.pl - Stary Hangar - Gliwice

Stary Hangar

Toruńska 1, Gliwice

5,0
4 opinie
10:00 - 22:00 Otwarte Multisport Strefa beztekstylna
Strona internetowa 27,00 złSeanse saunowe

Strefa wiedzy

seo.articleImageAlt

Rodzaje saun

Istnieje kilka rodzajów saun, które różnią się przede wszystkich temperaturą, wilgotnością powietrza oraz sposobem wytwarzania ciepła i wilgotności.  Podstawowe rodzaje saun to: sauna sucha, sauna parowa, sauna mokra oraz sauna infrared. W niektórych saunariach możemy również spotkać się z wariantami saun podstawowych np. biosauną, ruska banią lub caldarium.

Sauna sucha

Zwana również sauną fińską, jest to najpopularniejszy rodzaj sauny. Charakteryzuje się najwyższą temperaturą od 80°C do nawet 120°C oraz minimalną wilgotnością powietrza od 5% - 15%. Przeważnie zbudowana jest z drewna oraz ogrzewana jest piecem wypełnionym kamieniami. 

Sauna mokra

Ten typ sauny jest podobny do sauny suchej. Różni się osiąganą temperaturą 50°C - 90°C oraz wilgotnością powietrza 20% - 40%. Zwiększona wilgotność powietrza uzyskiwana jest poprzez dodatkowy generator pary wodnej lub polewanie rozgrzanych kamieni wodą. 

Sauna parowa

Zwana również łaźnią parową. Zbudowana jest z płyt ceramicznych lub tworzywa sztucznego. Piec utrzymuje stałą temperaturę na poziomie 45°C  - 60°C, a wilgotność powietrza regulowana jest poprzez generator pary wodnej. Wilgotność względna dochodzi nawet do 100%. 

Sauna infrared

Kąpiel w saunie infrared podobna jest do wygrzewania się w promieniach słońca. Ciało nagrzewane jest poprzez promienniki podczerwone zamiast gorącego powietrza. W tym typie saun panuje umiarkowana temperatura od 30°C do 50°C oraz wilgotność powietrza porównywalna do otoczenia.


Pozostałe rodzaje saun:

Sauna solna

Sauna sucha z blokami soli na ścianie lub granulkami soli rozsypanymi na podłodze. Temperatura wynosi od 60°C - 100 °C, a wilgotność 10% - 15%.

Ruska bania

Sauna mokra ogrzewana piecem na drewno. Zwiększoną wilgotność powietrza, nawet do 60%, uzyskuje się poprzez polewanie rozgrzanych kamieni wodą. Występuje przeważnie jako zewnętrzny domek saunowy.

Biosauna

Sauna mokra, w której wykorzystuje się olejki eteryczne oraz kolorowe oświetlenie działające na nastrój saunowiczów.

Sauna ziołowa

Inaczej aromabath, to łaźnia parowa, w której generator rozpyla parę wodną wraz z olejkami eterycznymi lub wywarem z ziół. 

Caldarium

Jest to łagodniejsza łaźnia parowa, w której temperatura wynosi około 45°C, a wilgotność powietrza oscyluje między 20% - 40%.

seo.articleImageAlt

Zasady poprawnego saunowania

Poprawne saunowanie to kilka prostych zasad, o których powinniśmy pamiętać wybierając się do sauny. Stosując się do nich, pobyt w saunie będzie przyjemniejszy oraz zdrowszy.

 1. Przed kąpielą w saunie należy upewnić się, iż nie mamy do niej przeciwwskazań  zdrowotnych.
 2. Każde saunarium posiada regulamin korzystania z saun, z którym należy się zapoznać.
 3. Do saunarium najlepiej zabrać:
  • dwa ręczniki, jeden wystarczająco duży aby wygodnie się na nim położyć, oraz drugi mniejszy do wysuszenia ciała
  • klapki
  • specjalną czapkę do sauny
  • butelkę wody
 4. Przed kąpielą w saunie należy rozebrać się do naga oraz dokładnie umyć całe ciało pod prysznicem używając mydła. Następnie wytrzeć  całe ciało do sucha.
 5.  Do sauny suchej wchodzimy owinięci w ręcznik oraz z czapką na głowie. Klapki, butelkę wody oraz wszelkie inne gadżety zostawiamy na zewnątrz. Następnie należy:
  • dobrać ławkę do swoich możliwości, najlepiej zaczynając od najniższego poziomu
  • odwinąć z siebie ręcznik, dzięki temu nasze ciało równomiernie się nagrzeje
  • rozłożyć ręcznik na ławce możliwie jak najszerzej
  • położyć się na ręczniku lub usiąść wygodnie, pamiętając żeby żadna część ciała nie dotykała bezpośrednio drewna
 6. Do łaźni parowej wchodzimy całkowicie nago, a następnie:
  • spłukujemy miejsce do siedzenia wodą, uważając aby nie ochlapać osób korzystających z łaźni
  • kładziemy się lub siadamy na kafelkach
  • po skorzystaniu z łaźni spłukujemy ponownie miejsce, na którym siedzieliśmy
 7.  Czas jednorazowego pobytu w saunie powinniśmy dostosować do swoich możliwości. Pamiętając, iż nie powinien on przekraczać 15 min.
 8. Po wyjściu z sauny należy dokładnie spłukać całe ciało pod ciepłą wodą. Następnie należy się schłodzić biorąc zimny prysznic lub skorzystać z basenu, studni lodowej, groty lodowej itp. Pamiętając, że schładzanie ciała zaczynamy od stóp.
 9. Po schłodzeniu ciała powinniśmy odpocząć co najmniej tyle samo czasu ile przebywaliśmy w saunie. Podczas odpoczynku należy uzupełnić płyny.
 10. Opisany powyżej cykl: nagrzewanie ciała, schładzanie oraz odpoczynek najlepiej wykonać 3 razy.
 11. Przed opuszczeniem saunarium należy dokładnie umyć całe ciało.

Nie bójmy się przypominać o powyższych zasadach innym saunowiczom, jeśli widzimy, że się do nich nie stosują. Dzięki temu świadomość zasad poprawnego saunowania wzrośnie. 


Coś się nie zgadza?

Widzisz niepoprawne dane? Daj nam znać. Wyślij zgłoszenie.