90bd51d0-d818-4f04-9050-62b80d5564b0608 454 425
0510

Centrum Wellness

ul. Jasińskiego 2, Przemyśl

0,0
0 opinii
Brak informacji Multisport Strefa beztekstylna
Strona internetowa 20,00 zł / 1hSeanse saunowe
Udostępnij
Dodatkowe informacje
Jacuzzi
Basen
Zabiegi SPA
Wiadro bosmana
Balia
Restauracja
Wstęp tylko dla kobiet
Dozwolony wstęp dla dzieci
Nocleg
Rezerwacje
Wypożyczanie ręczników / pareo
Studnia z zimną wodą
Grota solna
Cennik
 • Seans VIP – indywidualnie dobrane mieszanki zapachowe, kosmetyki saunowe zużyte w czasie seansu, ceremonia moczenia nóg, woda i poczęstunek w trakcie odpoczynku w tężni solankowej, ręczniki. Rezerwacja seansu dla min. 2 osób zapewnia zamknięcie sauny
  100,00 zł
 • Seans Rytuał - mieszanka zapachowa, indywidualnie dobrane kosmetyki zużyte w czasie seansu, woda w trakcie odpoczynku w tężni solankowej. Rezerwacja seansu dla min. 2 osób zapewnia zamknięcie sauny dla osób trzecich.
  60,00 zł
 • Seans „Ruska Bania” - mieszanka zapachowa, indywidualnie dobrane kosmetyki zużyte w czasie seansu, masaż witkami, woda w trakcie odpoczynku w tężni solankowej. Rezerwacja seansu dla min. 2 osób zapewnia zamknięcie sauny dla osób trzecich.
  100,00 zł
 • Piątkowe Grzanie - mieszanka zapachowa, woda w trakcie odpoczynku w tężni solankowej.
  50,00 zł
 • Sauna na podczerwień Infrared, 1 godzina
  20,00 zł
Sauny
 • Sauna sucha

  Ta sauna nie ma jeszcze opisu

 • Sauna Infrared

  Ta sauna nie ma jeszcze opisu

Seanse saunowe
 • Piątkowe grzanie

  Seans Standard to 2 - 5 godzinny odpoczynek dla Ciebie i Twoich przyjaciół w kojącej ciszy, kiedy łagodne ciepło pielęgnuje Twoją skórę. Mgiełka delikatnie pachnącej pary unosząca się nad piecem na drewno przygotuje Twoje zmysły na przyjemność. Zrelaksujesz się w objęciach sauny i doświadczysz prawdziwego ducha kąpieli saunowej.

 • Seans Rytuał

  Indywidualny dobór mieszanki zapachowej oraz wzbogacenie seansu o profesjonalne kosmetyki przeznaczone do zastosowania w saunie, pozwolą Ci przeżyć zniewalające doznanie. Mieszanka aromatyczna, którą polewamy kamienie zamienia się w delikatną mgiełkę, która wzmaga uczucie ciepła, zwilża skórę przywracając jej miękkość i gładkość. Kosmetyki używane w seansach spotęgują pozytywny wpływ sauny na Twoje ciało pozostawiając Twoją skórę jedwabistą. Rozgrzanie Twojej skóry spowoduje otwarcie porów i lepsze wykorzystanie naturalnych kosmetyków z ekstraktami na bazie miodu i jogurtów owocowych. Dzięki lepszemu ukrwieniu i usunięciu toksyn Twoja skóra stanie się bardziej elastyczna, ujędrniona, widocznie poprawia się jej koloryt.

 • Seans VIP

  To 2 godzinny luksus dla Twoich zmysłów. mponujące ciepło panujące w saunie oraz aromat łagodnie opływający pomieszczenie sprawią, że emocjonalnie doświadczysz pozytywnego wpływu kąpieli saunowej na Twoje ciało. Wybrany przez Ciebie zapach i kosmetyki sprawią, że będziesz używać sauny z pasją. Dotykiem pobudzisz swoją skórę w czasie wcierania aksamitnych kosmetyków sprawiając, że oczyści się i stanie zniewalająco gładka. Spokojna muzyka pozwoli na wyciszenie i odnalezienie w sobie pokładów pozytywnej energii.

Saunamajstrzy

Nie znaleziono saunamajstrów

Aktualności

Dla tego saunarium nie dodano jeszcze żadnych aktualności

Opinie

Dla tego saunarium nie ma jeszcze opini. Badź pierwszy i podziel się swoja opinią z innymi.

OceńOceń
Propozycje zmian

Chcesz coś zmienić w tym saunarium? Podziel się swoją sugestią z właścicielem.

Zobacz również

Strefasaun.pl - Chochołowskie termy - Chochołów

Chochołowskie termy

Chochołów 400, Chochołów

4,8
13 opinii
09:00 - 22:00 Zamknięte Multisport Strefa beztekstylna
Strona internetowa 59,00 zł / 3hSeanse saunowe
Strefasaun.pl - Termy Krakowskie Bronowice - Kraków

Termy Krakowskie Bronowice

Walerego Eliasza Radzikowskiego 109, Kraków

4,8
5 opinii
16:00 - 23:00 Zamknięte Multisport Strefa beztekstylna
Strona internetowa 35,00 zł / 1hSeanse saunowe

Strefa wiedzy

seo.articleImageAlt

Rodzaje saun

Istnieje kilka rodzajów saun, które różnią się przede wszystkich temperaturą, wilgotnością powietrza oraz sposobem wytwarzania ciepła i wilgotności.  Podstawowe rodzaje saun to: sauna sucha, sauna parowa, sauna mokra oraz sauna infrared. W niektórych saunariach możemy również spotkać się z wariantami saun podstawowych np. biosauną, ruska banią lub caldarium.

Sauna sucha

Zwana również sauną fińską, jest to najpopularniejszy rodzaj sauny. Charakteryzuje się najwyższą temperaturą od 80°C do nawet 120°C oraz minimalną wilgotnością powietrza od 5% - 15%. Przeważnie zbudowana jest z drewna oraz ogrzewana jest piecem wypełnionym kamieniami. 

Sauna mokra

Ten typ sauny jest podobny do sauny suchej. Różni się osiąganą temperaturą 50°C - 90°C oraz wilgotnością powietrza 20% - 40%. Zwiększona wilgotność powietrza uzyskiwana jest poprzez dodatkowy generator pary wodnej lub polewanie rozgrzanych kamieni wodą. 

Sauna parowa

Zwana również łaźnią parową. Zbudowana jest z płyt ceramicznych lub tworzywa sztucznego. Piec utrzymuje stałą temperaturę na poziomie 45°C  - 60°C, a wilgotność powietrza regulowana jest poprzez generator pary wodnej. Wilgotność względna dochodzi nawet do 100%. 

Sauna infrared

Kąpiel w saunie infrared podobna jest do wygrzewania się w promieniach słońca. Ciało nagrzewane jest poprzez promienniki podczerwone zamiast gorącego powietrza. W tym typie saun panuje umiarkowana temperatura od 30°C do 50°C oraz wilgotność powietrza porównywalna do otoczenia.


Pozostałe rodzaje saun:

Sauna solna

Sauna sucha z blokami soli na ścianie lub granulkami soli rozsypanymi na podłodze. Temperatura wynosi od 60°C - 100 °C, a wilgotność 10% - 15%.

Ruska bania

Sauna mokra ogrzewana piecem na drewno. Zwiększoną wilgotność powietrza, nawet do 60%, uzyskuje się poprzez polewanie rozgrzanych kamieni wodą. Występuje przeważnie jako zewnętrzny domek saunowy.

Biosauna

Sauna mokra, w której wykorzystuje się olejki eteryczne oraz kolorowe oświetlenie działające na nastrój saunowiczów.

Sauna ziołowa

Inaczej aromabath, to łaźnia parowa, w której generator rozpyla parę wodną wraz z olejkami eterycznymi lub wywarem z ziół. 

Caldarium

Jest to łagodniejsza łaźnia parowa, w której temperatura wynosi około 45°C, a wilgotność powietrza oscyluje między 20% - 40%.

seo.articleImageAlt

Zasady poprawnego saunowania

Poprawne saunowanie to kilka prostych zasad, o których powinniśmy pamiętać wybierając się do sauny. Stosując się do nich, pobyt w saunie będzie przyjemniejszy oraz zdrowszy.

 1. Przed kąpielą w saunie należy upewnić się, iż nie mamy do niej przeciwwskazań  zdrowotnych.
 2. Każde saunarium posiada regulamin korzystania z saun, z którym należy się zapoznać.
 3. Do saunarium najlepiej zabrać:
  • dwa ręczniki, jeden wystarczająco duży aby wygodnie się na nim położyć, oraz drugi mniejszy do wysuszenia ciała
  • klapki
  • specjalną czapkę do sauny
  • butelkę wody
 4. Przed kąpielą w saunie należy rozebrać się do naga oraz dokładnie umyć całe ciało pod prysznicem używając mydła. Następnie wytrzeć  całe ciało do sucha.
 5.  Do sauny suchej wchodzimy owinięci w ręcznik oraz z czapką na głowie. Klapki, butelkę wody oraz wszelkie inne gadżety zostawiamy na zewnątrz. Następnie należy:
  • dobrać ławkę do swoich możliwości, najlepiej zaczynając od najniższego poziomu
  • odwinąć z siebie ręcznik, dzięki temu nasze ciało równomiernie się nagrzeje
  • rozłożyć ręcznik na ławce możliwie jak najszerzej
  • położyć się na ręczniku lub usiąść wygodnie, pamiętając żeby żadna część ciała nie dotykała bezpośrednio drewna
 6. Do łaźni parowej wchodzimy całkowicie nago, a następnie:
  • spłukujemy miejsce do siedzenia wodą, uważając aby nie ochlapać osób korzystających z łaźni
  • kładziemy się lub siadamy na kafelkach
  • po skorzystaniu z łaźni spłukujemy ponownie miejsce, na którym siedzieliśmy
 7.  Czas jednorazowego pobytu w saunie powinniśmy dostosować do swoich możliwości. Pamiętając, iż nie powinien on przekraczać 15 min.
 8. Po wyjściu z sauny należy dokładnie spłukać całe ciało pod ciepłą wodą. Następnie należy się schłodzić biorąc zimny prysznic lub skorzystać z basenu, studni lodowej, groty lodowej itp. Pamiętając, że schładzanie ciała zaczynamy od stóp.
 9. Po schłodzeniu ciała powinniśmy odpocząć co najmniej tyle samo czasu ile przebywaliśmy w saunie. Podczas odpoczynku należy uzupełnić płyny.
 10. Opisany powyżej cykl: nagrzewanie ciała, schładzanie oraz odpoczynek najlepiej wykonać 3 razy.
 11. Przed opuszczeniem saunarium należy dokładnie umyć całe ciało.

Nie bójmy się przypominać o powyższych zasadach innym saunowiczom, jeśli widzimy, że się do nich nie stosują. Dzięki temu świadomość zasad poprawnego saunowania wzrośnie. 


Coś się nie zgadza?

Widzisz niepoprawne dane? Daj nam znać. Wyślij zgłoszenie.